ZATEPLETE PŮVODNÍ OKNA DŘEVĚNÁ, PLASTOVÁ I EUROOKNA
Česky Slovensky Maďarsky

STOP rosení oken

Potřebujete řešit rosení oken?

Chtete zachovat svá okna a neměnit za nová?

TOSPUR, s.r.o. je předním certifikovaným partnerem společnosti Izolační skla, a.s. v realizaci zateplování oken kvalitním sklem HEAT MIRROR®. Pro dosažení dokonalého výsledku naši společnost doporučuje výrobce Izolační skla, a.s.

 

Kompletní řešení pro Vaše okna

 

  • odborně poradíme na bezplatné lince
  • ZDARMA konzultace a stanovení ceny u zákazníka – po celé ČR
  • ve vašem okně nahradíme původní zasklení špičkovým sklem HEAT MIRROR®
  • okna seřídíme
  • nahradíme těsnění 
  • změříme úniky tepla termokamerou

Chcete nezávaznou cenovou kalkulaci? 

Pro zadání Vaší poptávky můžete využít kalkulátor ceny

 

 
TOSPUR, s.r.o. – přední certifikovaný partner pro zasklení špičkovými skly HEAT MIRROR®
 

Jak zabránit rosení oken? Včetně rosení plastových oken.

Jak zabránit rosení oken? Tato otázka trápí hodně z vás. Ať už se jedná o rosení oken v bytě zvenčí, ze vnitř nebo mezi okny. Odstranění rosení však není jednoduchá záležitost, je třeba konzultace s odborníkem. S tímto problémem se denně setkáváme, víme jak na rosení oken a rádi Vám odborně poradíme! Uvedená problematika má několik variant řešení. Nejvíce účinnou možností jak zabránit rosení oken je výměna skla.

Co způsobuje rosení oken (rosení skla)?

Rosení oken (rosení skla) je fyzikální jev závislý na dvou veličinách. Je to povrchová teplota a vlhkost vzduchu. Kdy při určité teplotě a vlhkosti vzduchu, se vzdušná vlhkost sráží v kapičky vody (rosný bod). Nejvíce se projevuje rosení oken (rosení skla) v zimě. Řešíme rosení špaletových (kastlových) oken, zdvojených oken, eurooken, rosení plastových oken, rosení střešních oken. Silné rosení oken (rosení skla) znamená nejen zničený rám, ale je ohroženo i zdraví. Proto je na místě otázka, jak odstranit rosení oken (rosení skel) v domě?

Jednoduchým příkladem rosného bodu, je pivní láhev, kterou vytáhneme z lednice. Jelikož povrch skla láhve je studený, okamžitě se okem nezřetelná vlhkost na láhvi vysráží v kapičky vody (orosení). Jakmile se sklo láhve přizpůsobí pokojové teplotě, orosení se opět vypaří v oku nezřetelnou vzdušnou vlhkost.

Náprava rosení oken (rosení skla)?

Náprava rosení oken (rosení skla) spočívá ve snížení vlhkosti vzduchu, toho lze dosáhnout jen do určité míry. Je však možné zvýšit povrchovou teplotu skla. Jednoduchá a velmi účinná, je naše metoda: výměna skla. Původní sklo vyměníme za izolační dvojsklo HEAT MIRROR® kdy je mezi skly natažená folie proti rosení (HM88 ). Vyměněné sklo nepropustí chlad z venkovní strany skla dovnitř místnosti a tak zabraňuje rosení oken.

Pokud patříte k těm, které trápí rosení oken, lze touto metodou přesklení oken dosáhnout velmi dobrých výsledků. Ať už se jedná o rosení skel zevnitř místnosti nebo rosení oken z vnitřní strany mezi skly či podél okrajů v zimě, a to i zvenku. Právě u velmi starých oken může nastat situace, kdy se objeví rosení uvnitř skel a to u plastových oken i eurooken. Rosení skla je v takovém případě způsobeno špatným izolačním dvojsklem, které ztratilo původní vlastnoti a je třeba jej nahradit.

Ukázka konkrétního řešení problému v plastovém okně

Názornou ukázkou jsou tyto termo snímky pořízené termokamerou při natáčení reportáže pro pořad Rady ptáka Loskutáka. Jedná se o výměnu stávajícího izolačního dvojskla za izolační dvojsklo s meziskelní folií Heat Mirror® s U = 0,6 W/m2K v panelovém domě s plastovými okny. Tato okna trápí výrazné rosení skel a na termosnímcích je patrné čeho výměnou skla dosáhneme. Všechny snímky jsou pořízeny z místnosti.

Rosení okenRosení oken

  • 1. Na prvním snímku není okem patrný rozdíl v použitém zasklení.
  • 2. Druhý snímek jasně ukazuje, že povrchová teplota u tabule vlevo nahoře je 20,9°C, kde již proběhla výměna za izlační dvojsklo s meziskelní folií Heat Mirror® a ostatní tabule mají původní zasklení dvojsklem s povrchovými teplotami 16,9°C

Rosení okenRosení oken

Takto postupovala výměna skel a povrchové teploty skla se z původních 16,9°C zvýšily 20,6°C – 21,3°C

Rosení oken

Tabulka hodnot rosného bodu

Rosení oken

Např. pokud doma máme 21°C a vlhkost vzduchu 50%, je třeba, aby všechny předměty v místnosti měly minimální povrchovou teplotu 10,18°C. Pokud teplota jakéhokoliv předmětu (včetně okenní tabule) bude nižší než uvedená povrchová teplota 10,18°C vzniká kondenzát = rosení

Volejte zdarma infolinku 800 100 238
Kontaktní formulář
Kalkulátor ceny
Naše videa vysílané v TV
Video - řešení rosení oken
Video - přesklení plastových oken
Video - přesklení dřevěných oken
Video - Receptář Prima nápadů
Video - Máte horko v bytě? Máme řešení!
Řešení problémů s okny
Tvorba www stránek - Kvalitní stránky, které jsou vidět - SEO optimalizace

Naše služby: Zateplení oken - rosení oken - izolační skla - měření termokamerou - sítě proti hmyzu - okenní fólie - termoizolační fólie - bezpečnostní fólie - ochranné fólie - protisluneční fólie samočistící sklo

Partneři - Můžete i využít nabídky zateplení fasád, střechy, stropu nebo celého domu.