Facebook | CZ SK HU
Infolinka ZDARMA
800 100 238

Časté otázky

Je návštěva technika, kterou nabízíte, opravdu nezávazná?

Ano, návštěva je vždy zdarma a je nezávazná. Výhodou je posouzení rámů oken na místě a na základě toho odborný technik navrhne ideální řešení. Této nezávazné a bezplatné návštěvy využívá 95% zákazníků, kteří chtějí řešit zateplování oken metodou přesklení oken.
 

Výměna skla se provádí na místě nebo okna někam odvážíte?

Výměna skla se běžně provádí na místě. Jedinou výjimkou je renovace oken frézováním drážky pro vložení skla (např. v památkových zónách), v tom případě se křídla odváží.
 

Jak dlouho trvá samotná výměna skel? Budu mít v bytě velký nepořádek?

Pro představu výměna jednoho kusu skla za moderní izolační dvojsklo v plastovém okně trvá přibližně 20 minut, podobné je to i u oken ostatního typu v závislosti na velikosti dvojskel. Protože okna nebouráme, odpadá problém velkého nepořádku přímo v bytě. Po montáži naši pracovníci po sobě uklidí hrubý nepořádek, takže z nepořádku opravdu nemusíte mít obavy.  
 

Jakou poskytujete záruku?

Záruka je poskytována na neorosení a nezaprášení v meziskelním prostoru dvojskel a trojskel v délce 60 měsíců (5 let) .Ostatní záruky jsou dle legislativy 24 měsíců (2 roky).
 

Poskytujete pozáruční servis? Co když mi někdo rozbije namontované sklo?

Protože evidujeme všechny zakázky, známe také rozměry skel našich zákazníků a jsme schopni vyměnit jakékoliv rozbité či prasklé dvojsklo. U nových zákazníků s podobným problémem co nejdříve po zaměření a objednání dvojskla.
 

Jaké mám garance v kvalitě skla? Jaký je výrobce skel co mi namontujete?

Všechny naše dodavatele pečlivě vybíráme mezi experty ve svém oboru a zaměřujeme se na prověřené české výrobce.
 

Mám starší plastové okno, lze do něj dát trojsklo? Nebude trojsklo moc těžké?

V případě starších plastových oken je na posouzení technika při osobní návštěvě, zda konstrukce okna je vhodná pro instalaci trojskel. V nabídce máme také špičková dvojskla Heat-Mirror® dosahující parametrů trojskel při zachování váhy a tloušťky dvojskla.
 

Mám nové plastové okno, vyplatí se do něj dát lepší dvojsklo nebo trojsklo?

Je na Vašem zvážení a na spokojenosti s Vašimi stávajícími skly, zda se rozhodnete pro výměnu skel. Bohužel ještě dnes spousta zákazníků upřednostní nízkou cenu před kvalitou. Následně zjistí, že v nových oknech jsou nevyhovující skla, ať už z hlediska rosení, které s sebou přináší problémy s plísněmi nebo utíráním skel, či přehříváním v letním období. Pokud řešíte tuto otázku, zvažte možnost nezávazné konzultace u vás.
 

Jak zjistím, že moje dvojsklo nemá dostatečnou tepelnou izolaci?

Indicií, které poukazují na nedostatečnou izolační vlastnost dvojskel je více. Může to být:
  • nepřiměřené rosení dvojskel v interiéru v zimním období (chladném počasí)
  • přehřívání interiéru v letních měsících
  • pocit chladu prostupujícího skrze skla
  • rosení v meziskelním prostoru
Pokud máme některý z těchto problémů, je vhodná nezávazná návštěva technika, který zhodnotí původní sklo a nabídne ideální řešení problému na míru.
 

Je možné někde v okolí vidět, kde jste montovali?

V oboru působíme již 25 let, a proto máme tisíce spokojených zákazníků po celé České republice, na Slovensku i v Maďarsku. Protože respektujeme ochranu osobních údajů našich zákazníků, není možné kvůli GDPR sdělovat adresy realizací. 
 

Opravdu se mi sklo už nebude rosit?

Rosení, odborně nazvané kondenzace vodních par, je fyzikální jev, kdy při určité míře vlhkosti dochází ke změně skupenství vody z plynného na kapalné za působení teploty daného povrchu. Jednoduše řečeno je rosení skel závislé na teplotě povrchu skla směrem do místnosti a míře vzdušné vlhkosti. Pokud je vzdušná vlhkost udržována na doporučené hodnotě 50-55% a dvojsklo dosahuje dostatečných izolačních parametrů, je minimalizované riziko rosení. Svoji úlohu hraje také topné těleso, které by mělo být umístěno pod oknem tak, aby proud stoupajícího teplého vzduchu ohříval skla.
 

Je možné vyměnit sklo i ve střešním okně?

Výměna zasklení ve střešních oknech je běžnou praxí, ať už se jedná o výrobce Velux, Fakro, či jiné typy střešních oken. Jsme vždy schopni nalézt vhodné řešení.
 

Bydlím v památkové zóně a mám špaletová okna, je pro mě nějaké řešení lepších skel?

V památkové zóně provádíme výměnu skel ve špaletových oknech metodou frézování drážky. Do křídla s osazením dvojskla a pečlivým zatmelením polyuretanovým tmelem. Je možno použít i běžný sklenářský tmel, avšak doporučujeme polyuretan, neboť se jedná o trvale pružný UV záření odolný materiál se skvělými vlastnostmi odolávající povětrnostním vlivům. Takto upravené okno vyhovuje požadavkům památkového úřadu, protože nezmění původní vzhled okna, ale přesto zlepší parametry celé okenní výplně.
 

Mám okna na jih, existuje i sklo, které zamezí přehřívání místností?

V naší nabídce najdete také dvojsklo se speciální fólií, která je vypnuta v meziskelním prostoru s hodnotou prostupu tepla jen Ug=0,6W/m2K. Jedná se o speciální dvojsklo, které propustí pouze 34% solárního tepla a méně než 0,5% UV záření. Pro srovnání běžné dvojsklo Ug=1,1W/m2K propustí 63% solárního tepla a 33,7% UV.
 

Vyplatí se přesklení starších plastových nebo Euro oken?

U starších plastových oken či euro oken, která mají zachovalé rámy, jsou zastaralá pouze skla. Ozývá se nám mnoho zákazníků, kteří mají okna z let 1980–2005 a nejsou spokojeni se skly v jejich oknech. Taková okna není nutné bourat a prožívat další trable s nepořádkem. Jednoduchou výměnou skel dojde k modernizaci oken do takové míry, že úspory tepla mohou dosáhnout v některých případech až několik tisíc ročně.
 

Jakou mám záruku, že montáž bude provedena odborně? Jaké máte montéry?

Všechny zaměstnance pečlivě vybíráme a klademe důraz především na poctivost, odbornost a schopnost komunikovat se snahou maximálně vyhovět požadavkům zákazníků. Všichni naši zaměstnanci jsou pravidelně proškolováni a jedná se o naše kmenové zaměstnance české národnosti.
 

Kde zjistím přesnou cenovou nabídku přesklení?

Nejideálnějším řešením je návštěva technika přímo u Vás. Jedná se o návštěvu, která je informativní, nezávazná a zcela ZDARMA. Pobočky v různých městech nejsou v našem oboru zapotřebí. Naopak je nutné shlédnout stav oken na místě realizace, provést zaměření a na jeho základě navrhnout nejvhodnější řešení, vzhledem k problému, který zákazníka trápí.
Více jak 25 let zkušeností, tisíce spokojených zákazníků
Odborné posouzení oken u Vás zdarma a nezávazně
Výměna skel bez bourání, rychlá a snadná montáž
Působíme po celém území České republiky a Slovenska
Neváhejte nám hned napsat

Kontaktní údaje jsou důležité, nejen pokud si budete přát návštěvu našeho technika.
Tato návštěva je vždy bezplatná a nezávazná (není podmíněna podpisem závazné objednávky).

Gabriela Opravilová
Gabriela Opravilová
Referentka obchodu
Sleva 29% při odeslání formuláře
Odkud jste se o nás dozvěděli?
Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Kontakt
Infolinka ZDARMA
800 100 238

TOSPUR, s.r.o.
Zámoraví 1655
763 61 Napajedla
IČ: 269 30 579

Sledujte nás na Facebooku