Facebook | CZ SK HU
Infolinka ZDARMA
800 100 238

Výměna skel a přesklení ve střešních oknech

TECHNOLOGICKÁ NOVINKA - okna s ANTI-FOG systémem.

Izolační trojsklo s antikondenzačním efektem, který minimalizuje zamlžení oken z exteriéru.

Střešní okna jsou samostatnou kapitolou odlišnou od ostatních oken. Tím největším rozdílem je sklon, ve kterém jsou okna instalována ve střeše. Běžná okna jsou vždy ve svislé poloze. V této poloze jsou laboratorně zkoušena také dvojskla a trojskla a proto naměřené hodnoty izolačních vlastností udávané v Ug (1,1W/m2K – 0,4W/m2K) platí pro svislé zasklení ve stěně obálky domu.Výměna skel a přesklení - střešní okna

Ve sklonu střešního okna je izolační vlastnost zhoršena až o 30%. Je pro to snadné vysvětlení. Ve svislém zasklení cirkuluje plyn uvnitř skla svisle na výšku skla „v oválech“. Od venkovního skla ochlazovaný plyn klesá a stoupá ohřívaný o teplé vnitřní sklo. To je příklad přenosu chladu z venkovního skla na sklo vnitřní v zimním období u vertikálně umístěného skla ve stěně.

V šikmině střešních oken je sklo více „naležato“ a studené venkovní sklo je nahoře. Plyn cirkuluje i v tomto případě svisle, jako v předchozím případě. A tady je ten problém. Z ochlazovaného venkovního skla padá chlad na sklo vnitřní. A v tuto chvíli je prostor mezi skly při vertikálním pohybu plynu pouze 12-16 milimetrů. Daleko více je tak ochlazováno cirkulací plynu vnitřní sklo. Pokud pod střešním oknem není topné těleso, jsou vnitřní křídla zpravidla ještě chladnější. Toto má ve většině případů za následek silné rosení dvojskel střešních oken. Na studeném povrchu skla se snadno kondenzuje vnitřní vlhkost vzduchu, která chladem zkapalní v orosení.

Pokud je opravdu staré střešní okno zaskleno variantou dvosjkla Ug = 2,8 W/m2K lte toto dvojsklo nahradit dvojsklem s Ug = 1,1 W/m2K. Stále je to ale dvojsklo s výše popsaným neduhem i když s lepšími parametry. Řešením bez kompromisů by bylo zasklení trojskla, ale pro tloušťku trojskel to bohužel není možné. 

Celá situace lze elegantně a bez bourání vyřešit dvojsklem s meziskelní fólií Heat Mirror. Toto dvojsklo má izolační hodnotu až Ug = 0,6 W/m2K. Mluvíme tedy o stejných parametrech jako mají trojskla. Díky čiré patentované fólii je rozdělen prostor mezi skly. Tím je zabráněno přímému ochlazování vnitřního skla. Dvojskla Heat Mirror s meziskelní fólií jsou používána na celém světě už od sedmdesátých let 20. století a my jsme výhradním dodavatelem při výměně skel v původních oknech.

Více jak 25 let zkušeností, tisíce spokojených zákazníků
Odborné posouzení oken u Vás zdarma a nezávazně
Výměna skel bez bourání, rychlá a snadná montáž
Působíme po celém území České republiky a Slovenska
Neváhejte nám hned napsat

Kontaktní údaje jsou důležité, nejen pokud si budete přát návštěvu našeho technika.
Tato návštěva je vždy bezplatná a nezávazná (není podmíněna podpisem závazné objednávky).

Gabriela Opravilová
Gabriela Opravilová
Referentka obchodu
Sleva 29% při odeslání formuláře
Odkud jste se o nás dozvěděli?
Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Kontakt
Infolinka ZDARMA
800 100 238

TOSPUR, s.r.o.
Zámoraví 1655
763 61 Napajedla
IČ: 269 30 579

Sledujte nás na Facebooku