Facebook | CZ SK HU
Infolinka ZDARMA
800 100 238

Problémy s okny

Okna se mohou nacházet v různém stavu zachovalosti a různého stáří. Nejčastějším problém je rosení oken. Skla se rosí při nízkých venkovních teplotách zejména v zimě. Vlhkost v místnosti se vysráží na studených sklech na kapičky vody a voda stéká po sklech na parapet i na podlahu. Skla, která nedostatečně izolují, propouštějí chlad působící zvenku, a pak se rosí vnitřní tabule skla, protože je studená.

Voda na sklech, která je živnou půdou pro plísně, může být základem zdravotního rizika pro všechny, kteří se v místnosti s rosícími se skly pohybují.

Problémem vedle rosení oken může být také nedostatečná hluková izolace skel, kterou lze efektivně řešit protihlukovými skly a těsněním do oken.

Přehřívání v létě lze řešit protisluneční variantou skel, nebo také venkovní roletou, či venkovními žaluziemi.

 

Srážení vody na oknech
15.05.2020
Pokud se vlhkost vzduchu vysráží na sklech, orosí se nám okna. Taková okna většinou musíme utírat, jinak ze skel může ztékat voda na parapet nebo i na podlahu. Voda stékající na koberec nebo na plovoucí podlahu může udělat hodně škody. Aby se skla v zimě nerosila, nepomůže vždy jen víc topit. Srážení vody na sklech lze řešit výměnou skel. Problém zpravidla není v celém okně, které by se muselo bourat.
Plíseň na oknech
15.05.2020
Výměnou skel bez nutnosti vybourávat okna, můžeme vyřešit částečně i plísně. Lze tedy situaci s vlhkostí jednodušeji řešit? Výměnou skel bez nutnosti vybourávat celá okna. Stejným způsobem, jako když sklo rozbijí děti balónem, lze sklo vyměnit za dvojsklo a dvojsklo za trojsklo. Záleží dost na stavu původních oken. Nejlépe je zavolat si nás jako odborníka k nezávazné konzultaci.
Mlžení oken
15.05.2020
Mlžení je jeden z výrazů, který se užívá pro kondenzaci vodních par. Jiným názvem označující tentýž jev je rosení. V ovzduší je vždy rozptýlena voda ve formě mikrokapiček. Jedná se o vodní páry. Je to voda v plynném skupenství a lze ji měřit jako vzdušnou vlhkost. Ať už se jedná o vzduch v uzavřených vnitřních prostorách objekt, nebo v otevřeném venkovním prostředí vzdušná vlhkost je přítomna téměř všude. Je-li vzdušná vlhkost ve formě mikrokapiček vodní páry ochlazena, zkapalní při určité teplotě na tekutou vodu.
Chlad v zimě, horko v létě, hluk
15.05.2020
Starší okna často trpí prochládáním v zimě. Stačí být v blízkosti skel, aby byl cítit chlad, který přes skla sálá. Křídlo lze seřídit, přetěsnit, ale největší plochu, přes kterou chlad prostupuje do místnosti jsou skla. Jednoduchá skla lze vyměnit za dvojskla, dvojskla za trojskla. Snadno a bez bourání lze s původními okny efektivně rychle a čistě bez nepořádku dosáhnout parametrů nových oken.
Pocení oken
15.05.2020
Je-li vzdušná vlhkost ve formě mikrokapiček vodní páry ochlazena, zkapalní při určité teplotě na tekutou vodu. Zde už mluvíme o rosení, pocení, mlžení.
Více jak 25 let zkušeností, tisíce spokojených zákazníků
Odborné posouzení oken u Vás zdarma a nezávazně
Výměna skel bez bourání, rychlá a snadná montáž
Působíme po celém území České republiky a Slovenska
Neváhejte nám hned napsat

Kontaktní údaje jsou důležité, nejen pokud si budete přát návštěvu našeho technika.
Tato návštěva je vždy bezplatná a nezávazná (není podmíněna podpisem závazné objednávky).

Gabriela Opravilová
Gabriela Opravilová
Referentka obchodu
Sleva 29% při odeslání formuláře
Odkud jste se o nás dozvěděli?
Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Kontakt
Infolinka ZDARMA
800 100 238

TOSPUR, s.r.o.
Zámoraví 1655
763 61 Napajedla
IČ: 269 30 579

Sledujte nás na Facebooku