Facebook | CZ SK HU
Infolinka ZDARMA
800 100 238

Plíseň na oknech

Výměnou skel bez nutnosti vybourávat okna, můžeme vyřešit částečně i plísně.

Lze tedy situaci s vlhkostí jednodušeji řešit? Výměnou skel bez nutnosti vybourávat celá okna. Stejným způsobem, jako když sklo rozbijí děti balónem, lze sklo vyměnit za dvojsklo a dvojsklo za trojsklo. Záleží dost na stavu původních oken. Nejlépe je zavolat si nás jako odborníka k nezávazné konzultaci.

Stačí vyplnit formulář dole na stránce.

Samotné rosení oken je vhodné řešit snížením vlhkosti, ale ne vždy se to efektivně daří. Vlhkost je produkována chodem domácnosti, ať už jde o vaření, praní, sušení prádla, ale vlhký vzduch také vydechujeme. Nabízí se řešení rosení skel pomocí výměny oken. Toto je ale nákladné, náročné svými stavebními úpravami a navíc je nepořádek s bouráním.

Jak je to s plísněmi na oknech?

Plísně vznikají vždy za podpory příznivého prostředí. Plísním vyhovuje vlhké prostředí, kde spory plísní budou mít životné podmínky pro růst. Vlhkými místy mohou být chladnější zvlhlé rohy místností, koberec, neodvětrané stěny za nábytkem, místa kolem oken a podobně. Nejúčinnějším řešením je zamezit vlhkosti, která je příznivých prostředím pro růst plísní. Co pomůže v zamezení vlhkosti? V nejzákladnějším rozdělení se jedná o vlhkost, která se neobejde bez stavebních úprav, tedy vlhkost v samotné konstrukci domu. Druhým případem je vnitřní vlhkost v místnostech. Zde mohou být nápomocny například elektrické vysoušeče, sušičky prádla, intenzivní větrání, jednoduše vše, co podporuje odvětrávání a vysychání obytných prostor. V poslední době se hodně mluví o vlhkosti kolem oken a rosení skel. Okna, která se rosí, reagují na velkou vlhkost v bytě. Tento fyzikální jev nám odhalí, že v domácnosti může být problém s vlhkostí.

Plíseň poznáme na malbě zpravidla jako černé tečky. Při použití chlorového bělidla právě v místech, kde byla plíseň, vzniknou bílá místa. Místa od plísně lze ošetřit, ale nevyřešíme tím problém s další tvorbou plísní. Řešením je odhalení příčin vlhkosti a účinná eliminace nebo alespoň zmírnění možných vzniků vlhkosti.

Na internetu je mnoho rad, jak plísně řešit a současně také mnoho pojednání o škodlivosti plísní na zdraví. Není radno podceňovat plísně, jedná se zjednodušeně řečeno o zdraví škodlivé houby mnohdy s toxickými dopady na zdraví člověka i zvířat.

Více jak 20 let zkušeností s výměnou skel
Odborné posouzení oken u Vás zdarma a nezávazně
Nepožadujeme zálohy, platba až po předání díla
Působíme po celém území České republiky a Slovenska
Neváhejte nám hned napsat

Kontaktní údaje jsou důležité, nejen pokud si budete přát návštěvu našeho technika.
Tato návštěva je vždy bezplatná a nezávazná (není podmíněna podpisem závazné objednávky).

Mgr. Očadlík Martin
Mgr. Očadlík Martin
Manažer kvality
Sleva 29% při odeslání formuláře
Odkud jste se o nás dozvěděli?
Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.
Kontakt
Infolinka ZDARMA
800 100 238

TOSPUR, s.r.o.
Zámoraví 1655
763 61 Napajedla
IČ: 269 30 579

Sledujte nás na Facebooku